Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić kaže da još uvijek čeka vijesti iz Moskve u vezi s plinskim aranžmanom, dodajući da je Srbija spremna ‘diverzificirati svoje izvore energije’. A tvrdi i da će uskoro izbiti novi ‘veliki rat’.
‘Ja sam racionalna i pragmatična osoba, iako ponekad pokažem više emocija. Ali, više nema racionalnosti u međunarodnoj politici. Mogu predvidjeti mnoge stvari, ali mnoge više ne mogu ni pretpostaviti’, napomenuo je Vučić tijekom intervjua na BELTALKS forumu, koji je posvećen jačanju suradnje i konkurentnosti širom Europe kroz uključiv dijalog i praktičnu suradnju, prenosi Blic.
Dodao je da ne može predvidjeti kako će se završiti pitanje energetske situacije u Srbiji.
‘Nitko više ne želi saslušati drugu stranu. Za godinu i pol dana suočit ćemo se s velikim ratom. I ljudi će reći da sam drama queen, ali ja sam predvidio i rat u Ukrajini. Tri mjeseca prije nego što je počeo govorio sam o tome. Čak i moji najbliži suradnici govorili su mi da pretjerujem. Ja sam samo analizirao podatke, ali i više od toga, analizirao sam ljudske emocije. Više nikoga ne zanima što je istina’, poručio je predsjednik Srbije.
(T portal)












