Na društvenoj mreži X pojavio se video na kojem se vidi grupa policajaca kako razgovaraju o učinku jučerašnjeg protesta u Beogradu.
Navode kako se policija Srbije više ne krije te da kako se na “snimku hvale da su tukli narod”.
“Nije to zakon, to je mafija u uniformama. Smijeh dok pričaju kako su razvalili građane. Kao da su igrali utakmicu, a ne gazili ljudska prava. Ali neće zauvijek. Za te minute sile – godine će odgovarati”, napisali su studenti.
Podsjećamo, u Beogradu su jučer održani protesti studenata i građana na Trgu Slavija, a nakon završetka protesta došlo je do sukoba policije i građana.
Policija Srbije se više ne krije. Na snimku se hvale kako su tukli narod. Nije to zakon, to je mafija u uniformama.
Smeh dok pričaju kako su razvalili građane.
Kao da su igrali utakmicu, a ne gazili ljudska prava.
Ali neće zauvek. Za te minute sile – godine će odgovarati. pic.twitter.com/4twyoZc0fL— FMG KRALJEVO U BLOKADI (@blokadafmgkv) June 29, 2025
Veliki broj građana je povrijeđen, kao i priveden nakon incidenata koji su se dogodili.
Inače, u glavnom gradu Srbije se i večeras održavaju protesti koji su vid nezadovoljstva građana prema vladajućem režimu Aleksandra Vučića.
(Vijesti.ba)