Hrvatski premijer Plenković u Bruxellesu se našalio s Emmanuelom Macronom nakon pobjede Hrvatske nad Francuskom u nogometu. Macron je poraz komentirao kao jedinu lošu vijest dana.
Dobro raspoloženje nakon pobjede hrvatske nogometne reprezentacije pronijelo se i do Bruxellesa, gdje su se čelnici Europske unije sastali na samitu Europskog vijeća. Dok je francuski predsjednik Emmanuel Macron u četvrtak navečer davao izjavu, hrvatski premijer Andrej Plenković prolazio mu je iza leđa.
– Hvala Andreju i čestitke! Premijer Hrvatske odlazi, ali prije toga je sa svojom ekipom pobijedio nogometnu reprezentaciju Francuske. Da, možeš otići – nasmijao se Macron.
🇫🇷🇭🇷 Emmanuel Macron se fait chambrer par le Premier ministre croate à la sortie du Conseil européen pic.twitter.com/boYs5i86iP
— RMC Sport (@RMCsport) March 20, 2025
– Odlazim zadovoljan – dobacio je Plenković.
– I tako… To je jedina loša vijest dana, ako mogu tako reći. Izgubili smo u nogometu – kazao je Macron novinarima.
Pa je čak tome i posvetio objavu na Instagramu uz poruku na hrvatskom: “U pravom prijateljstvu, dragi prijatelju, doći će naš trenutak.”
A Plenković je svoju izjavu zaključio porukom:
– Eto, to je to, 2-0. Vidimo se.
(24sata.hr)