Bivša njemačka kancelarka Angela Merkel upozorila je danas da bi vještačka inteligencija mogla da izazove naredni veliki sukob između Evrope i Sjedinjenih Američkih Država.
Govoreći na događaju koji je upriličio časopis “Štern” u Berlinu, Merkel je pozvala na obavezujuća pravila za korišćenje AI i naglasila da bi algoritmi koji funkcionišu bez kontrole mogli da oduzmu ljudima važne informacije, prenosi Bild.
Užas u bh. gradu: Vezao sina za banderu
2
PROFESOR USTAVNOG PRAVA DAVOR TRLIN: Zoran Tegeltija i Ivica Bošnjak moraju odgovarati, Konakovićeve optužbe na račun Kajganića su vrlo ozbiljne, a Anja Ljubojević…
3
Kim Kardašijan opet pretjerala: Evo šta je sada uradila
Merkel je posebno kritikovala američku administraciju Donalda Trampa, ističući da će SAD pokušati da spreče regulisanje digitalnih medija i vještačke inteligencije i da će u globalnoj trci za dominaciju u oblasti AI biti “samo jedan pobjednik”, prenosi Tanjug.
Bivša njemačka kancelarka je, takođe, upozorila da EU u SAD često doživljavaju kao “smutljivca”, jer Amerika pregovara sa pojedinim članicama, a ne sa EU kao cjelinom.
Ipak, ona je kazala da ostaje ljubitelj američke kulture, ističući plave farmerke, Brusa Springstina i zapadnu obalu SAD kao nešto o čemu se mašta.
(Vijesti.ba)












