Home Vijesti Politika O čemu je Cvijanović govorila evropskim parlamentarcima? ‘Izjave EU jednostrane, sarajevski političari...

O čemu je Cvijanović govorila evropskim parlamentarcima? ‘Izjave EU jednostrane, sarajevski političari pričaju o ratu’

Predsjedavajuća Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željka Cvijanović razgovarala je danas sa članovima Komiteta za vanjske poslove Evropskog parlamenta Ondrejom Kolarom, Tineke Strik i Antonijem Tangerom Koreom.

Kako je saopćeno iz njenog kabineta, “tokom sastanka je razgovarano o aktuelnoj političkoj krizi u BiH koja je uzrokovana nelegalnim intervencionizmom neizabranog stranca Christiana Schdmita”.

“Srpski član i predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović je istakla da su pristup i izjave iz Evropske unije prema BiH često jednostrani i neizbalansirani, a da u tom kontekstu postoje i mnoge predrasude.

Ovom prilikom, srpski član i predsjedavajuća Predsjedništva BiH Cvijanović je ocijenila da su izazovi u BiH političke, a ne bezbjednosne prirode, a da sarajevski političari pričom o ratu pokušavaju da privuku međunarodnu pažnju.

Srpski član i predsjedavajuća Predsjedništva BiH Cvijanović je naglasila da je jedini put ka prevazilaženju krize dijalog domaćih predstavnika oba entiteta i svih naroda u demokratskim institucijama, kao i otklanjanje svih posljedica Schmidtovog nelegalnog intervencionizma.

Sastanku su prisustvovali i šef Misije BiH pri EU Obrad Kesić i šef Delegacije EU u BiH Luigi Soreca”, saopćeno je iz Kabineta Željke Cvijanović.

(raport.ba)