Nermin Nikšić, premijer FBiH, ponudio je pomoć Los Angelesu nakon što su ih pogodili katastrofalni požari. Prema posljednjim informacijama, u požarima su život izgubile 24 osobe, a još najmanje 23 se vode kao nestale.
Neki podaci govore da je izgorjelo najmanje 12.000 građevina, a šteta se broji od preko 150 milijardi dolara.
Užas u bh. gradu: Vezao sina za banderu
2
PROFESOR USTAVNOG PRAVA DAVOR TRLIN: Zoran Tegeltija i Ivica Bošnjak moraju odgovarati, Konakovićeve optužbe na račun Kajganića su vrlo ozbiljne, a Anja Ljubojević…
3
Kim Kardašijan opet pretjerala: Evo šta je sada uradila
Nikšić je izrazio je duboko saosjećanje građanima, vlastima, ambasadoru Michaelu Murphyju i uposlenicima Ambasade Sjedinjenih Američkih Država.
“Svjedoci smo stravičnih scena u kojima vatrena stihija danima uništava sve pred sobom, a nadležne službe ulažu nadljudske napore u ovoj neravnopravnoj borbi. Želim iskazati izraze dubokog saosjećanja građanima, vlastima, ambasadoru Murphyju i uposlenicima Ambasade SAD-a zbog stradalih u ovim požarima,” izjavio je Nikšić.
Dodao je kako su Sjedinjene Američke Države dokazani prijatelj Bosne i Hercegovine te da je sada trenutak da BiH iskaže solidarnost koju je nebrojeno puta primila od SAD-a.
“Sjedinjene Američke Države su dokazani prijatelj Bosne i Hercegovine i najmanje što možemo u ovom trenutku je da iskažemo solidarnost koju smo nebrojeno puta mi dobili od Sjedinjenih Američkih Država. Za svaku vrstu pomoći i podrške Vlada Federacije BiH bit će na raspolaganju Ambasadi SAD-a”, zaključio je Nikšić.
(crna-hronika.info)












