Učesnik saobraćajne nesreće u Bihaću progovorio za javnost: „Semafori nisu radili, drugo vozilo je došlo nenormalno velikom brzinom“
Kemal Miskić, vozač Golfa 4 koji je učestvovao u saobraćajnoj nesreći u kojoj je smrtno stradao 22-godišnji Adem Jušić, obratio se javnosti sa svojim ličnim svjedočenjem u vezi tragičnog događaja.
Policija pronašla uznemirujuće dokaze, osumnjičeni navodno priznao kanibalizam
Navodi da se odlučio oglasiti jer, kako kaže, želi da „istina bude iznesena od početka“.
„Ja sam Kemal Miskić vozač drugog vozila (golf 4) koji je učestvovao u saobraćajnoj nesreći u kojoj je smrtno stradao Adem Jušić. Tokom nesreće te večeri semafori na raskrsnici nisu radili.
Ja sam izlazio na raskrsnicu, s tim da semafor nije radio, pogledao sam desno, lijevo u mom vidokrugu nije bilo drugih vozila. Taman kad sam krenuo izaći drugo vozilo marke golf 7 (bijeli) kojim je upravljao Adijan Ramakić, u kojem se nalazio Adem Jušić (sjedio nazad), Harun Konjević (suvozač), Merim Mulalić koji je sjedio na zadnjem sjedištu pored Adema Jušića, je udario u moje vozilo (napred, u ćošak vozila) nenormalno velikom brzinom.“

„Kad se desila saobraćajka sat na mom autu je zakucao na 30 i ostao tako, što vam tvrdi da nisam ni krenuo kako treba udar se desio.“
„Pored toga vozilo kojim je upravljao Adijan Ramakić je bilo u bjegstvu od policije, jer je prije toga prošao na prijašnjem semaforu kroz crveno svjetlo. Prilikom udara navedeni Adijan je vozio brzinom od 150 km/h gdje je dozvoljena brzina kretanja 50 km/h.“
„Tokom uviđaja dotični Merim Mulalić je pokušao da pobjegne sa mjesta nesreće. Tokom uviđaja meni nije dozvoljeno da vidim svoje auto i da prisustvujem uviđaju.“
„Majka navedenog Adijana Ramakića je prisustvovala svo vrijeme uviđaju i pričala s policijom. I bila u njihovom autu. Od saobraćajne nesreće do završetka uviđaja bila je prisutna, a nakon toga i u bolnici.“
„Ovo govorim javno, jer navedena gospođa radi u sudu i pokušavaju zataškati pravu istinu i krivnju svaliti na mene.“

Nakon toga, Miskić postavlja niz pitanja:
„Zašto se nigdje ne spominje bahati vozač i nedozvoljena brzina?
Zašto se istraga vodi od pola?
Zašto se ne priča od početka?
Zašto se ne smije pričati o tome jer navodno to remeti tok istrage?
Koje istrage ako se ne govori od početka i kako je bilo?“
„Zašto svjedoci šute i kriju, zataškavaju kako je došlo do saobraćajne nesreće?

Zašto prijatelji od Adema ne kažu istinu, je l’ se boje nekog ili žele samo doktora okriviti, a vozača zaštititi jer im je to prijatelj?“
(crna-hronika.info)












