Home Vijesti BiH Gorica Dodik (kaže da nije) islamofobična: “Djecu će nam u RS-u učiti...

Gorica Dodik (kaže da nije) islamofobična: “Djecu će nam u RS-u učiti da klanjaju…”

“Nisam islamofob, nemam ništa protiv Bošnjaka, ali imam protiv radikalnog islama i nametanja svega što ugrožava prava druga dva naroda”

Gorica Dodik, kćerka predsjednika entiteta RS i bjegnunca od zakona Milorada Dodika, na svom X profilu objavila je skandalozan komentar dijeleći video profila naloga “Radio Genova” na kojem se vide djeca navodno u Velikoj Britaniji kako uče klanjati:

– Dok evropske zemlje polako sagledavaju posljedice masovne imigracije iz islamskih zemalja, dok im narodi imaju sve manja prava u svojim zemljama, opozicija iz Republike Srpske predano radi na unitarizaciji BiH te zastupaju interese radikalnih islamista. Ako se uskoro ne opamete, a sumnjam da hoće jer im je borba za vlast preča i od vjere i od tradicije, očekujte ovo i u našim školama. Nisam islamofob, nemam ništa protiv Bošnjaka, ali imam protiv radikalnog islama i nametanja svega što ugrožava prava druga dva naroda, napisala je Gorica.

Inače, nalog “Radio Genova” koji je Gorica podijelila, suprotno od onoga što mu ime upućuje, nije nalog nikakve radio stanice, nego profil koji često objavljuje islamofobne sadržaje, prikazujući navodne zločine i nasilja koja muslimani čine širom Evropu s ciljem izazivanja vjerske mržnje.

(oslobodjenje.ba)