Premijer Federacije Bosne i Hercegovine, Nermin Nikšić, oglasio se nakon što je policija u KS, po nalogu POSKOK-a, započela pretrese i privremeno oduzela četiri mobitela u vezi sa slučajem sporne prepiske čelnika Vlade FBiH i FUP-a.
“Kao premijer Federacije Bosne i Hercegovine sam pokazao da u potpunosti podržavam rad policijskih i pravosudnih institucija očekujući da svoj posao obavljaju profesionalno, nepristrasno i u skladu sa zakonom”, naveo je Nikšić.
Dodaje da je povjerenje u institucije i njihovu nezavisnost temelj su stabilnog i odgovornog društva.
“Podsjećam da sam se 24. oktobra lično obratio i Posebnom odjelu za organizovani kriminal, privredni kriminal i korupciju Federacije BiH sa zahtjevom da provjere sve navode o mom mogućem posredovanju pri zapošljavanju, te da, ukoliko se utvrdi osnov, pokrenu odgovarajući postupak. Tim činom želio sam pokazati da niko, pa ni ja, ne može i ne smije biti izuzet iz provjera i odgovornosti”, istaknuo je Nikšić.
Naglasio je da Vlada Federacije BiH ostaje potpuno otvorena za saradnju sa svim nadležnim organima.
“Moj jedini interes jeste da institucije funkcionišu profesionalno, transparentno i u punom kapacitetu – u interesu građana i očuvanja povjerenja u državu”, zaključio je Nikšić.
(klix.ba)












