Home Vijesti BiH Predstavnici dvije Trojke i šef britanske diplomatije na večeri u rezidenciji

Predstavnici dvije Trojke i šef britanske diplomatije na večeri u rezidenciji

Britanski ministar Dejvid Lemi je u rezidenciju stigao u pratnji ambasadora Velike Britanije Džulijana Rajlija.

Predstavnici dvije Trojke – opozicije iz RS te SDP-a, NS i NiP-a stigli su na sastanak sa šefom britanske diplomatije Dejvidom Lemijem (David Lammy) u rezidenciji.

Reporter “Avaza” na licu mjesta snimio je dolazak lidera SDP-a Nermina Nikšića, predsjednika NiP-a Elmedina Konakovića, predsjednika PDP-a Draška Stanivukovića, kao i dolazak britanskog ministra Lemija u pratnji ambasadora Velike Britanije u našoj zemlji Džulijana Rajlija (Julian Reilly).

Sastanku će prisustvovati i predsjednik Naše stranke Edin Forto te Lider Za pravdu i red Nebojša Vukanović.

Podsjetimo, šef britanske diplomatije Lemi je večeras stigao u Sarajevo. On se u zgradi Ministarstva vanjskih poslova BiH sastao s Konakovićem.

Ujutro će se sastati s članovima Predsjedništva BiH, a nakon sastanka medijima će se obratiti Denis Bećirović.

Podsjetimo, Konaković je jučer u izjavi za “Avaz” rekao kako je ova posjeta jedna od najvažnijih u mandatu otkad je on ministar vanjskih poslova.

(avaz.ba)